GALERIADzień Dziecka w MPKZ okazji Dnia Dziecka, dzieci z klas czwartych Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Legnicy zwiedziły naszą zajezdnię. Miały okazję poznać pracę kierowcy, dyspozytora, mechanika

Więcej...


Dzień bez Samochodu 2022.Z okazji Dnia baz Samochodu – obchodzonego tradycyjnie już 22 września, w ramach kampanii proekologicznej Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka w Legnicy malowali autobus na zajezdni MPK.

Więcej...


Śpiewające autobusy.Tradycją już się stało, że przed festiwalem chóralnym LEGNICA CANTAT, młodzieżowe i dziecięce chóry umilają legniczanom czas spędzony w autobusach miejskich.
Tegoroczny, 52 już Festiwal, promują młodzi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Legnica". Można ich spotkać w autobusach linii: 5, 15, 23 oraz 24 w dniach 24-25 maja br.

Więcej...


Targi pracy.19 maja 2022 r. w Letia Business Center odbyły się TARGI PRACY zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, w których Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy uczestniczyło jako wystawca.

Więcej...


Pompowanie” dla dzieci chorych na SMA.MPK w Legnicy włączyło się w charytatywną akcję zbiórki pieniędzy na leczenie Wojtusia oraz innych dzieci chorych na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Do udziału w akcji #GaszynChallenge zostaliśmy nominowani przez LPGK w Legnicy.

Więcej...


Nowy nabytek w taborze MPK.Legnickie MPK zakupiło w Solarisie dwa używane przegubowe autobusy Solaris Urbino 18 - IV generacji, wyprodukowane w 2017r. Pochodzą one z rynku niderlandzkiego, były serwisowane przez fabryczną stację obsługi.

Więcej...


PIERWSZE AUTOBUSY HYBRYDOWE W LEGNICY.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne 17 października 2018 r. zaprezentowało na płycie Rynku cztery najnowsze i najnowocześniejsze autobusy o napędzie hybrydowym marki Solaris Urbino, spełniające normę ekologiczną Euro VI. Kupiło je miasto w ramach projektu, obejmującego osiem pojazdów o łącznej wartości 12,5 mln zł, z czego ponad 8,5 mln to zdobyte unijne dofinansowanie.

Więcej...


KRAJOWA NAGRODA EKOLOGICZNA - EKOJANOSIK 2018.Narodowa Rada Ekologiczna, powoływana spośród niezależnych ekspertów i autorytetów z dziedziny ochrony środowiska, wyróżniła MPK sp. z o. o. w Legnicy tytułem „EKOJANOSIK 2018” za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.

Więcej...


KOLEJNE SUPER AUTOBUSY W LEGNICY.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentowało (11 maja 2018) dwa najnowsze i najnowocześniejsze autobusy marki Solaris Urbino 15, spełniające normę ekologiczną Euro VI. Kupiło je miasto w ramach projektu unijnego. Do tych 15-metrowych autobusów, które wkrótce wyjadą na miasto i dwóch eksploatowanych już od stycznia (Urbino 12), jesienią dołączą jeszcze cztery o napędzie hybrydowym, szczególnie przyjaznym środowisku.

Więcej...


SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW MPK LEGNICA.W epoce globalizacji coraz częściej spotykamy w Legnicy osoby odmiennej rasy, kultury. Niezwykle ważna stała się obecnie edukacja międzykulturowa. Kierownictwo MPK sp. z o. o. w Legnicy zaproponowało swoim pracownikom, szczególnie kierowcom autobusów oraz kontrolerom biletów z firmy „Wierzyciel” szkolenie, które przeprowadzone zostało 15 marca 2018r. przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

Więcej...


SUPER AUTOBUSY DLA LEGNICZAN.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentowało 24 stycznia 2018 dwa najnowsze i najnowocześniejsze autobusy marki Solaris, spełniające normę ekologiczną Euro VI. Kupiło je miasto w ramach projektu unijnego. Do tych 12-metrowych autobusów, które wkrótce wyjadą na miasto, wiosną dołączą kolejne dwa Solarisy klasy mega (15 m), a jesienią – cztery o napędzie hybrydowym.

Więcej...


KOLĘDY I PASTORAŁKI W MIEJSKIM AUTOBUSIE.19 grudnia, między godziną 11.00 a 14.00, autobus miejski linii nr „6” wypełniła świąteczna atmosfera. Chór POCO APOCO ze Szkoły Podstawowej Nr 16, pod kierunkiem Pani Moniki Szczerbińskiej – Walach śpiewał kolędy i pastorałki, za kierownicą siedział Mikołaj a pasażerowie byli częstowani słodkościami.

Więcej...


DZIECI MALOWAŁY AUTOBUS MPK.Tradycją już się stało, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, zaprasza dzieci do wspólnej zabawy przy malowaniu autobusu. Tym razem były to dzieci z Przedszkola KREDKA, Miejskiego Przedszkola Nr 10, Szkoły Podstawowej Nr 7 – klasa III B oraz Szkoły Podstawowej Nr 19 – klasa III C.

Więcej...


PREZES MPK PRZYJACIELEM ODDZIAŁU TPD W LEGNICY.20 czerwca 2017 roku legnicki Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podsumował rok swojej działalności. Prezes MPK, p. Zdzisław Bakinowski, został wyróżniony tytułem Przyjaciela Oddziału TPD w Legnicy i uhonorowany dyplomem oraz statuetką za wieloletnią pomoc i serce okazywane dzieciom i Stowarzyszeniu.

Więcej...


PIERWSZE PANIE ZA KIEROWNICAMI MIEJSKICH AUTOBUSÓW W LEGNICY.Pierwsze dwie panie zasiadły za kierownicami autobusów miejskich w Legnicy. Już w poniedziałek 3 lipca wyruszyły w swoje pierwsze trasy. Będzie je można spotkać na liniach Nr 1, Nr 2 i Nr 5. Obydwie panie przeszły szkolenie zorganizowane i sfinansowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, który docelowo projektem obejmie 10 osób....

Więcej...


NAJNOWSZE AUTOBUSY.4 listopada 2016 r., w obecności Prezydenta Miasta Legnicy, pana Tadeusza Krzakowskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów, odbyła się prezentacja pięciu najnowszych autobusów w naszej flocie, w tym trzech piętnastometrowych i dwóch dwunastometrowych. Wyjadą one na ulice Legnicy już w poniedziałek 7 listopada i będą obsługiwać najbardziej obciążone linie.

Więcej...


PRZEDSZKOLAKI MALOWAŁY AUTOBUS MPK.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, zaprosiło dzieci z Przedszkoli: Moja Bajka, Słoneczko, Miedziany Krasnalek oraz Miejskiego Przedszkola nr 16 do wspólnej zabawy przy malowaniu autobusu.
Mali artyści chętnie zajęli się przyozdabianiem szyb, drzwi i wielkich kół autobusu. Dzieci uczyły się również bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej...

Więcej...


PREZENTACJA NOWYCH AUTOBUSÓW.13 czerwca 2016r. na legnickim Rynku zaprezentowaliśmy nasze najnowsze autobusy marki SOLARIS URBINO 12.

Pasażerowie nie będą mieli problemów z rozpoznaniem nowych autobusów, ponieważ ich design znacznie różni się od poprzedniej wersji. Atrakcyjny wygląd pojazdów zachęca mieszkańców Legnicy do korzystania z komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, ze komfort podróżowania nimi sprawi, że pasażerowie nie będą już chcieli przesiąść się z powrotem do swoich samochodów.

Więcej...


PODNOSIMY ŚWIADOMOŚĆ PRACOWNIKÓW W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA.12 maja 2016r. w naszej siedzibie odbyło się kolejny raz spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Legnicy z kierowcami Spółki i kontrolerami biletów z firmy „Lespin. Komendę Miejską Policji w Legnicy reprezentowali: komisarz Tomasz Kopta, aspirant Piotr Dwojak, aspirant sztabowy Czesław Wroński...

Więcej...


WKRÓTCE NOWE AUTOBUSY.Już niedługo flota MPK sp. z o. o. w Legnicy powiększy się o 15 smart-autobusów, w tym 12 dwunastometrowych oraz trzy piętnastometrowe Solarisy Urbino. Należą one do najnowocześniejszych (trzecia i czwarta generacja), przyjaznych dla pasażerów, osób niepełnosprawnych oraz środowiska naturalnego pojazdów.

Więcej...


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU – 22 września 2015 r.
Europejski Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września, jest dniem wieńczącym Tydzień Transportu Zrównoważonego. MPK postanowiło otworzyć zajezdnię i umożliwić jej zwiedzanie osobom zainteresowanym. Z możliwości tej skorzystali głównie najmłodsi, dla których przewidzieliśmy wiele atrakcji.

Więcej...


ROZŚPIEWANE LEGNICKIE AUTOBUSY.20 maja 2015r., podobnie jak w ubiegłym roku, podróż autobusami miejskimi na liniach 3, 6, 15 i 24 umilali pasażerom młodzi chórzyści. - Jeździmy autobusami i śpiewamy przede wszystkim po to żeby promować zbliżający się 46 Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat – tłumaczy Witold Klocek, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Integracyjnych, opiekun chóru.

Więcej...


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI ORAZ STRAŻY MIEJSKIEJ.29 kwietnia 2015 r. w siedzibie MPK sp. z o. o. w Legnicy, odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej z przedstawicielami kierowców Spółki i kontrolerów biletów z firmy „Lespin”, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa kierowców i kontrolerów podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Więcej...


NOWY EKOLOGICZNY SOLARIS URBINO 15 W LEGNICY – PIERWSZY W TABORZE MPK SP. Z O. O. Z NORMĄ CZYSTOŚCI SPALIN EURO VI.29 października 2014 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy zaprezentowało kolejny pojazd w swojej flocie - pierwszy wyposażony w silnik spełniający najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, w pełni niskopodłogowy Solaris Urbino 15.

Więcej...


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
22 września 2014 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września...

Więcej...


10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ
9 maja 2014 r., w ramach obchodów DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy zaproponowało legniczanom zapoznanie się z nowymi autobusami, nabytymi przez Gminę Legnica przy wsparciu środków unijnych, umożliwiając bezpłatne przejazdy liniami Nr 4 i 8, na których one kursują.

Więcej...


PRZEKAZANIE AUTOBUSÓW PRZEZ PREZYDENTA LEGNICY

28 marca 2014 r. odbyła się oficjalna prezentacja 6 najnowszych autobusów we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy. Są to dwa Solarisy Urbino 10 oraz cztery Solarisy w wersji dwunastometrowej.

Przedstawiciel producenta, Wiesław Cieśla przekazał prezydentowi symboliczny kluczyk do autobusów. Tadeusz Krzakowski wręczył go prezesowi MPK Zdzisławowi Bakinowskiemu i kierowcom, którzy zasiądą za kierownicami tych pojazdów. Podczas prezentacji mieszkańcy zwiedzali autobusy, a dzieci brały udział w okolicznościowych konkursach. Autobusy z ciekawością zwiedzali również uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych

Więcej...


MPK DLA LEGNICZAN.
20 września 2013 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września. Tego dnia Legniczanie mogli obejrzeć najnowszy autobus z taboru MPK – SOLARIS URBINO 12 oraz bus wykonujący przewozy dla osób niepełnosprawnych. Pracownicy Spółki uczyli dzieci zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z przejazdów autobusami miejskimi.

Więcej...


Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy