Europejski Dzień Bez Samochodu

PODSUMOWANIE HAPPENINGU ORGANIZOWANEGO PRZEZ MPK SP. Z O. O. W LEGNICY
Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA BEZ SAMOCHODU

22 września 2014 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września. Tego dnia Legniczanie mogli obejrzeć autobusy z taboru MPK, a pracownicy Spółki uczyli dzieci zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z przejazdów autobusami miejskimi. Członkowie Koła Młodych Medyków działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy badali ciśnienie i poziom cukru we krwi. Można było zapoznać się z nowinkami zaprezentowanymi przez sklep rowerowy BIKE–CENTRUM z Legnicy. Zarówno Policja jaki i Straż Miejska zaprezentowali i udostępnili dla ciekawych swoje radiowozy. Niewątpliwą atrakcją był też patrol Policyjny na motorach. Dzieci chętnie brały udział w licznych konkursach, które prowadzili animatorzy z Teatru AVATAR.

Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci w wieku 5 – 13 lat pn.”BEZPIECZNA I KULTURALNA PODRÓŻ AUTOBUSEM KOMUNIAKCJI MIEJSKIEJ”, na który wpłynęło łącznie 67 prac. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Arturowi Deryjowi, II miejsce Natalii Chudyk i III miejsce Marcinowi Bojanowskiemu oraz wyróżniła 8 prac: Klaudii Marcinkiewicz, Karoliny Żelichnowskiej, Szymona Mroza, Klary Zimnowłodzkiej, Julii Stręk, Hani Ślusarz, Mai Tarkowskiej i Michała Hnatejko. Zwycięzcom nagrody wręczali: prezydent Legnicy, pan Tadeusz Krzakowski i przedstawicielka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sp. z o.o. w Legnicy - Prokurent p. Grażyna Stehlik.

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU obchodzony co roku 22 września jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego. Tego dnia kierowcy mogli pozostawić swoje auta na parkingach, w garażach i skorzystać z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej na podstawie posiadanego przy sobie dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy, bez konieczności zakupu biletu.

Współorganizatorami imprezy, bez których nie miałaby ona takiego wymiaru, byli:

  • SOLARIS BUS&COACH S.A. w Bolechowie
  • Legnicka Biblioteka Publiczna
  • Młodzieżowe Centrum Kultury
  • Straż Miejska w Legnicy
  • Komenda Miejska Policji w Legnicy
  • Koło Naukowe Młodych Medyków przy PWSZ
  • sklep rowerowy BIKE-CENTRUM
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy

Wyżej wymienionym dziękujemy za wsparcie organizacyjne oraz ufundowanie nagród.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy