Spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej.

29 kwietnia 2015 r. w siedzibie MPK sp. z o. o. w Legnicy, odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej z przedstawicielami kierowców Spółki i kontrolerów biletów z firmy „Lespin”, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa kierowców i kontrolerów podczas wykonywania obowiązków służbowych. Komendę Miejską Policji w Legnicy reprezentowali: podinspektor Sławomir Masojć – oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji, aspirant sztabowy Dariusz Mliczek – Zastępca Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, aspirant Tomasz Kopta – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i starszy aspirant Jacek Sobala – specjalista z Wydziału Ruchu Drogowego, Straż Miejską natomiast Artur Korbiel – Zastępca Komendanta.

W ostatnim czasie obserwowany jest wzrost agresji głównie wśród młodych ludzi po spożyciu alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy. Kierowcy autobusów i kontrolerzy biletów podczas wykonywania obowiązków służbowych narażeni są na wulgarne i chuligańskie zachowania pasażerów. Przedstawiciele służb mundurowych przypomnieli zgromadzonym, jakie przysługują im prawa, omówili kilka sytuacji i podjęte podczas nich działania zapobiegające eskalacji przemocy. Kierowcy i kontrolerzy przedstawiając zdarzenia, w których uczestniczyli, pytali głównie o sposoby radzenia sobie w tak trudnych sytuacjach.

Ponieważ zainteresowanie tematem było duże, wspólnie podjęto decyzję o wprowadzeniu cykliczności takich spotkań, które mają się odbywać przeciętnie raz na pół roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy